Instagram Birden Fazla Fotoğraf Göndermeme İzin Vermiyor
Instagram Birden Fazla Fotoğraf Göndermeme İzin Vermiyor

Merhaba beyler! Bugünün gönderisinde, birden fazla fotoğraf göndermenize izin vermeyen bir Instagram sorununu nasıl çözeceğinizi açıklayacağız.

Instagram'a birden fazla fotoğraf yüklediğinizde birçok şey ters gidebilir. En son uygulama sürümündeki hatalar, kötü internet bağlantısı veya cihazınızdaki Instagram uygulamasındaki sorunlar nedeniyle bazı resimler yayınlanmayabilir. Ancak, bu sorunun özel nedenini belirlemek zor olabilir.

Instagram'da birden fazla fotoğraf yayınlamak en iyi özelliklerinden biridir, ancak bir sorun çıkarsa kullanıcılar sinirlenebilir.

Sorun yok. Aşağı kaydırın ve Instagram'ın birden fazla resim yayınlamanıza izin vermemesi sorununu nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram Birden Fazla Fotoğraf Paylaşmama İzin Vermiyor

Instagram Uygulaması

Instagram, Amerikan Şirketi Meta Platformları tarafından yönetilen resim ve videoların paylaşıldığı en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Uygulamanın kullanıcıları, filtreler kullanılarak değiştirilebilen, etiketlere göre düzenlenmiş ve konuma göre sınıflandırılmış medya yükleyebilir. Herkese açık veya önceden onaylanmış takipçiler gönderi paylaşabilir. Kullanıcılar, fotoğraflar gibi trend olan materyalleri görüntüleyebilir, diğer kullanıcıları takip ederek eşyalarını kişisel bir beslemeye ekleyebilir ve diğer kullanıcıların içeriğine etiket ve konuma göre göz atabilir.

Kullanıcılar, Instagram'daki fotoğraflarına çeşitli fotoğraf efektleri ekleyebilir. Şubat 2012'de Instagram'a "gölgeleri aydınlatan, vurguları koyulaştıran ve kontrastı artıran" bir "Lux" filtresi eklendi. Slumber, Crema, Ludwig, Aden ve Perpetua, Instagram filtre ailesine dahil edilen beş yeni filtreydi. Aralık 2014.

Instagram'ın Özellikleri

Instagram'ın Bazı Popüler Özellikleri

Hashtag'ler

Hashtag'ler, kullanıcı etkileşimini ve fotoğraf keşfini geliştirmek için Instagram tarafından oluşturulmuştur. Instagram, fotoğrafları "resim" gibi genel terimlerle etiketlemek yerine, aynı ilgi alanlarını paylaşan diğer kullanıcıları çekmek ve fotoğraflarını benzersiz kılmak için kullanıcılara hem özel hem de alakalı etiketler yapmalarını tavsiye ediyor.

Fotoğrafik Filtreler

Kullanıcılar, Instagram'daki çekimlerine çeşitli dijital efektler ekleyebilir.

Instagram Birden Fazla Fotoğraf Göndermeme İzin Vermiyor

Instagram Düzeltene Kadar Bekleyin

Instagram Düzeltene Kadar Bekleyebilirsiniz
Instagram'da birden fazla fotoğraf paylaşamamanızın nedeni çoğu zaman Instagram uygulamasıdır. Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinin belirli bir uygulama işlevinde ara sıra sorun yaşaması normaldir. Sabırlı olun ve Instagram'ın sorunu çözmesini bekleyin.

Birkaç saat hatta gün sonra sorun değişmediyse, sorunun kaynağı muhtemelen sizdendir. Aşağıda listelenen yöntemler cihazınız, uygulamanız veya internet erişiminizle ilgili sorunları çözmek için kullanılabilir.

İnternet Bağlantısını Doğrulayın

İnternet Bağlantınızı Doğrulayın
Birkaç fotoğraf yayınlayamamanın ve "Henüz Gönderilmedi" mesajı almanın en yaygın nedenlerinden biri düzensiz (veya hiç olmayan) bir internet bağlantısıdır. Lütfen tekrar deneyin."

Instagram'ın fotoğraf yükleyebilmesi ve yükleyebilmesi için internet erişiminizin kısıtlı olmadığından ve bağlantınızın en azından yeterli derecede güçlü olduğundan emin olun.

Veri Tasarrufunu Devre Dışı Bırak

Hareket halindeyken birden fazla resim eklerken sorun ortaya çıkarsa, Instagram'a birden fazla resim yükleyememenizin nedenlerinden biri mobil veri planınızın bitmesi veya Veri Tasarrufu'nun üst sınırının olmasıdır.

Veri Tasarrufu'nun birden fazla fotoğraf yüklemenizi engellemediğini doğrulayın. Bunu yapmak için hesap ayarlarında devre dışı bırakın. Ardından, Instagram profil ayarlarınızdan Hücresel Veri Kullanımı Bölümüne erişin.

Bu daha önce kapatılmasaydı, tüm verilerinizi tüketebilir ve çevrimiçi deneyiminizi sefil bir tarama haline getirebilirdiniz. Ancak internet bağlantınız güvenilirse bir sonraki çözüme geçin.

Fotoğrafın dosya boyutunu azaltın

Tüm Fotoğrafların Dosya Boyutunu Küçültün
Instagram resim ve videolarınızın dosya boyutunda bazı sınırlamalar vardır. Maksimum resim dosyası boyutu 30 MB, videolar için maksimum dosya boyutu ise 650 MB'dir. Resimlerinizi ve videolarınızı nasıl çektiğinize veya kaydettiğinize ve bunları düzenleme şeklinize bağlı olarak, resim dosyasının boyutu farklılık gösterebilir.

Akıllı telefonların çoğu 6 ila 12 MB arasında görüntü boyutlarına sahip olsa bile, özellikle profesyonel bir düzenleme uygulaması kullanarak değiştirdiyseniz, yayınlamadan önce her fotoğrafın veya videonun boyutundan emin olun.

Görüntü dosyalarını izin verilenden daha küçük bir boyutta kaydetmek için bulutta barındırılan dosya boyutu azaltıcıları ve ayrıca görüntü düzenleme programlarının büyük çoğunluğunu kullanabilirsiniz.

Instagram'a göndermeye çalışmadan önce fotoğrafların dosya boyutunu azaltmak için bunları kullanın.

Önbellek verilerini temizle

Önbellek Verilerini Temizle
Önbellek birikmesi tamamen korkunç olmasa da (program kullanımını hızlandırdığından), yazılımınız size sorun çıkarıyorsa, önbellek verilerini temizlemek önemli bir bakım düzeltmesidir. Instagram önbelleğini sildiğinizde, mevcut olabilecek sorunlar, anlık olarak kaydedilen sayfa bilgileriyle birlikte sıfırlanır.

Android cihazlarda önbelleği temizlemek için ayarlara gidin. Ardından, Uygulama'yı seçin. Instagram'ı bulun ve dokunun. Ardından, depolama ve önbelleği seçin. Ardından, önbelleği temizle'yi seçin. Şimdi, birden fazla fotoğraf yayınlayarak uygulamanın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

iPhone cihazlarındaki önbelleği temizlemek için ayarlara gidin. Genel'i bulun ve dokunun. Ardından, iPhone depolama alanını seçin. Ardından, iPhone'da Instagram. Boşaltma uygulamasına dokunun.

Instagram'ı Yeniden Başlatın ve Akıllı Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Instagram'ı Yeniden Başlatın ve Akıllı Telefonunuzu Yeniden Başlatın
Uygulamalar kararsız çalışmaya başladıklarında çoklu pencereli ekrandan yeniden başlatmak esastır. Çalışmazsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekebilir. Bu, tüm işletim sistemini yenilediği için uygulamaları yeniden başlatmaktan çok daha derin bir yenileme yapar. Yeniden başlatma tamamlandığında, artık resim yükleyip yükleyemeyeceğinizi kontrol etmeye çalışın.

Etiketli Hesapları Kaldır

Etiketli Hesapları Kaldır
Bazı kullanıcılar, farklı bir sorun olan etiketli hesaplar nedeniyle önceki Instagram uygulama yinelemelerinde birkaç fotoğraf yayınlayamıyordu. Kullanıcılar, çok resimli bir gönderide herhangi bir hesabı etiketlemedikleri sürece gönderilerini yükleyebilirler.

Instagram, etiketleme gibi çok önemli bir özelliği kaldırmak konusunda isteksiz olacağından, bu aynı zamanda bir aksaklık olabilir. Bu konu bir süre önce gündeme getirilmiş olsa da yine de canınızı sıkıyor olabilir. Bu yüzden bir şans verin ve bir kez daha birkaç fotoğraf yayınlayıp yayınlayamayacağınızı kontrol etmeye çalışın.

Bazı yazılım güncellemelerinde, özelliklerin düzgün çalışmasını engelleyebilecek veya tüm seçenekleri görünmez bırakabilecek sorunlar vardır. Böyle bir uygulama güncellemesinden sonra, daha önce daha fazla resim yayınlayabiliyorken şimdi bunu yapamıyorsanız, suçlunun güncelleme olduğundan emin olabilirsiniz.

Depolama alanını boşaltın

Boş Depolama Alanı

Cihazınızın depolama alanı tükeniyorsa, Instagram gibi uygulama hizmetleri çalışmayı durdurur. Kullanılabilir depolama yoksa program gelen yeni verileri tutamaz ve çoğu zaman uygun şekilde çalışmaz. Artık ihtiyacınız olmayan öğeleri telefonunuzdan silmek ve uygulamayı yeniden başlatmak temel çözümlerdir.

Hesap Kısıtlaması

Hesap Kısıtlama İmkanları
Instagram, hizmetinden kaldırmak için her zaman spam hesaplar ve otomatik hesaplar aramıştır. Son zamanlarda yapılan hesaplar bu nedenle ana suçludur. Instagram, gerçek takipçinin kurallarını ihlal ettikleri belirlenirse kullanıcıların resim yükleme olanağını da ellerinden alabilir.

Hesabınızın kısıtlanıp kısıtlanmadığını kontrol etmek için, telefonunuzdan Instagram hesabınızdan çıkış yapın ve ardından tekrar giriş yapın. Instagram'a birden fazla fotoğraf yüklerken hala sorun yaşıyorsanız, Instagram size kesinlikle bir tür sınırlama uyguluyor.

Fotoğraflar Instagram'ın İlkelerini Takip Edin

Fotoğraflarınızın Instagram Politikalarına Uyup Uymadığını Kontrol Edin
Instagram, kullanıcılarının gönderilerinin saldırgan olarak algılanabilecek herhangi bir materyal içermemesini ve topluluğun saygılı kalmasını sağlamak için önleyici tedbirler alır. Bunu, potansiyel olarak rahatsız edici herhangi bir materyal olup olmadığını görmek için fotoğraflarınızı ve videolarınızı inceleyerek gerçekleştirir.

Örneğin, yüklemelerinizden herhangi biri şiddet veya müstehcen cinsel bilgiler içeriyorsa, bunlar hemen kaldırılır veya en başta yayınlanmaz. Bunu veya daha kötüsünü Instagram'dan tamamen yasaklanmaktan kaçınmak için topluluk kurallarına ve en iyi uygulamalara uymalısınız.

Kullanıcıların Instagram'a birden fazla fotoğraf göndermekte veya bunu yapma seçeneğini keşfetmekte zorlanmasının ana nedeni genellikle sorunlar olsa da, son kullanıcı deneyimleri kullanıcılar için tatmin edici değilse hizmet yine de kesintiye uğrayabilir.

Çoğu zaman sorunlar için en iyi düzeltmeler, etkilenen uygulamayı güncellemek veya Instagram'ın sorunu çözmesini sabırla beklemektir. Yine de işe yaramazsa, daha önce bahsedilen temel sorun giderme adımlarını kullanarak çözebilmeniz gereken bir sorun olabilir.

Desteklenmeyen dosya formatı

Instagram'ın desteklemediği bir dosya türünde bir görüntü alırsanız, fotoğraf paylaşamazsınız. Bu resim formatları Instagram tarafından desteklenmemektedir. Sonuç olarak, her zaman jpg, png veya jpeg gibi standart bir biçimde olan fotoğrafları seçmelisiniz. Gif biçiminin Instagram tarafından desteklenmediğini unutmayın.

Yüklenebilecek Maksimum Dosya Sayısı

Instagram kullanıcıları artık slayt gösterileri yükleyebilir ve tek bir gönderiye on adede kadar resim ekleyebilirler. Instagram akışındaki sıradan gönderiler ile çok fotoğraflı gönderiler arasındaki tek fark, görüntünün altında kaç fotoğrafın öne çıkarıldığını gösteren bir sıra noktadır. Instagram'da asla aynı anda 10'dan fazla fotoğraf paylaşmamaya çalışmalısınız.

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip