Instagram Mesajları Gönderilemiyor Çözümü
Instagram Mesajları Gönderilemiyor Çözümü

Instagram mesajlarının gönderilememe sorunu mu yaşıyorsunuz? Zayıf internet bağlantısı, bozuk Instagram uygulaması ve hatta Instagram sunucularıyla ilgili bir sorun gibi bu soruna neden olabilecek çeşitli faktörler vardır. Bunu düzeltmek için birkaç sorun giderme adımı gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Instagram, kullanıcılarının fotoğraf ve videoları arkadaşlarıyla ve hatta halka paylaşmalarına olanak tanıyan popüler bir sosyal medya platformudur. İlk olarak Ekim 2010'da iOS cihazları için kullanıma sunuldu ve ayda bir milyon kullanıcı kazandı. Kısa süre sonra 2012 yılında piyasaya sürülen android sürümü oldukça popüler hale geldi. Bugün bu platformda aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcı var.

Instagram Mesajları Gönderilmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu düzeltmeleri deneyin

Instagram Mesajları Gönderilmiyor

Telefonunuzda Instagram uygulamasını kullanırken karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri, Instagram doğrudan mesaj özelliğinin çalışmamasıdır. Bu özellik, bir kişiye veya arkadaş grubuna metin, fotoğraf ve hatta video olabilecek bir mesaj göndermenizi sağlar. Bazen, doğrudan mesaj göndermek için ne yaparsanız yapın işe yaramıyor gibi görünüyor.

İşte Instagram'da mesaj gönderilemiyor sorununu çözmek için yapmanız gerekenler .

1. Çözüm: İnternet bağlantınızı kontrol edin

Android kullanıcılarının bu Instagram doğrudan mesajının gönderilmemesi sorununu yaşamasının ana nedenlerinden biri, bir internet hizmeti sorunudur. Telefonunuz iyi bir internet bağlantısı alamıyor olabilir, bu yüzden bu sorunu yaşıyorsunuz.

Speedtest.net gibi çevrimiçi hız denetleyicileri yardımıyla internet hızınızın durumunu kontrol edebilirsiniz .

Gereken Süre : 3 dakika

İnternet hızınızı kontrol etme

 1. Cep telefonunuzun tarayıcısını açın.
 2. İstediğiniz tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Bu örnek için Chrome kullanacağım.Cep telefonunuzun tarayıcısını açın
 3. speedtest.net'e gidin .
 4. Bu, kullanımı ücretsiz olan bir çevrimiçi hız testi aracıdır.speedtest.net'e gidin.
 5. Git'e tıklayın.
 6. Bu, mobil cihazınızda hız testini başlatacaktır.Git'e tıklayın

Instagram direkt mesaj gönderip alabilmeniz için indirme hızınızın ve yükleme hızınızın iyi olması gerekir. Özellikle indirme ve yükleme sonuçları, internet servis sağlayıcınızdan abone olduğunuz sonuçlarla neredeyse aynı olmalıdır.

Kararsız bir internet bağlantınız varsa, aşağıdaki adımları izleyerek bunun ağ ekipmanınızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edebilirsiniz.

 1. Android cihazınızı kapatın.
 2. Modeminizi ve Yönlendiricinizi güç kaynağından çıkarın.
 3. Bir dakika bekleyin, ardından modeminizi ve yönlendiricinizi tekrar güç kaynağına takın.
 4. Işıklar tekrar yanana kadar bekleyin.
 5. Android telefonunuzu açın.
 6. Android cihazınızı internete yeniden bağlayın.

İstikrarlı bir internet bağlantısı elde etmek için bazı ipuçları.

Instagram'a erişirken Wi-Fi yönlendiriciye bağlı diğer cihazların bağlantısını kesmeye çalışın. Bu, cihazınızın maksimum internet bant genişliğini kullanmasına izin verecektir.

Doğrudan mesaj göndermeye çalıştığınızda yönlendiriciye yaklaşın. Bu, cihazın çok daha güçlü bir Wi-Fi sinyali almasını sağlayacaktır.

Çift bantlı bir yönlendiriciniz varsa, 2,4 GHz bandı yerine 5Ghz bandına bağlanmayı deneyin.
Sorun Wi-Fi bağlantısından kaynaklanıyorsa, mobil veri aboneliğinizi kullanmayı da deneyebilirsiniz.

2. Çözüm: Instagram sunucuları kapalı olabilir

Instagram sunucu durumunun çevrimdışı olma olasılığı vardır, bu nedenle belirli bir kişiye doğrudan mesaj gönderemezsiniz. Instagram sunucuları daha önce de kesintiler yaşamıştı ve bunun tekrar olması kaçınılmaz. Sorun çevrimdışı bir Instagram sunucusundan kaynaklanıyorsa , Instagram DM'leri göndermeden önce sunucunun düzeltilmesini beklemeniz gerekir .

 1. Instagram sunucu durumunu kontrol edin
 2. Mobil web tarayıcınızı açın.
 3. https://downdetector.com/status/instagram/ adresine gidin .
 4. Diğer kullanıcılar tarafından herhangi bir kesinti yaşanıp yaşanmadığını kontrol edin.

3. Çözüm: Instagram uygulamasını güncelleyin

Instagram uygulamanızı bir süredir güncellemediyseniz, Instagram mesajlarının gönderilmemesine neden olan şeyin bu olma olasılığı vardır. Kullanmakta olduğunuz eski Instagram uygulamasının sürümü artık direkt mesaj özelliği ile uyumlu olmayabilir.

Instagram doğrudan mesaj sorununu çözmek için Instagram'ı güncellemeyi denemelisiniz.

 1. Android cihazlarda Instagram'ı güncelleyin
 2. Uygulamayı başlatmak için Google Play Store'a dokunun.
 3. Google Play Store'da profil simgenize dokunun.
 4. Uygulamaları ve cihazı yönet'e dokunun
 5. Google Play Store, cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların güncellemelerini otomatik olarak kontrol edecektir.

Bir güncelleme varsa, Instagram uygulamasının yan tarafındaki Güncelle düğmesine dokunun.

iOS cihazlarda Instagram'ı güncelleyin

iOS cihazınızda App Store'u açın.

Ekranın üst kısmındaki profil simgenize dokunun.

Bekleyen güncellemeleri ve sürüm notlarını görmek için kaydırın. Yalnızca o uygulamayı güncellemek için bir uygulamanın yanındaki Güncelle'ye veya Tümünü Güncelle'ye dokunun.

Android veya iOS cihazınızda en son Instagram uygulaması güncellemesine sahip olduğunuzda, Instagram doğrudan mesajlar özelliğinin artık çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın.

4. Çözüm: Web tarayıcı uygulamanızı kullanarak Instagram'ı kullanmayı deneyin

Sorunun Instagram uygulamanızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmek için telefonunuzun web tarayıcısını kullanarak Instagram hesabınıza erişmeyi denemelisiniz .

Instagram, mobil tarayıcınızda çalışmaya devam edecek ve arayüzü, uygulama sürümüyle neredeyse aynı olacak.

Safari veya Chrome gibi en sevdiğiniz mobil tarayıcılardan herhangi birini açın ve ardından instagram.com'da oturum açın.

Hesabınıza erişebildiğinizde doğrudan mesaj göndermeyi deneyin.

5. Çözüm: Instagram'ı farklı bir cihazda kullanmayı deneyin

Bazen yaşadığınız Instagram DM sorunu, Instagram uygulamasından veya sunucusundan değil, kullandığınız cihazdan kaynaklanır. Cihazınızın IP adresinin yasaklanmış olma olasılığı vardır.

Instagram hesabınıza erişmek için farklı bir cihaz kullanmayı deneyebilir ve bunun Instagram doğrudan mesaj sorununu çözüp çözmeyeceğini kontrol edebilirsiniz .

Instagram IP yasağı, yasaklanan IP'den gelen tüm bağlantıların reddedileceği anlamına gelir. Instagram'a bağlanmak ve Instagram mesajı gibi hizmetlerini kullanmak isteyen herkes, bunu yapamayacaklarını öğrenecektir. Bu genellikle Instagram, hesaplara binlerce yorum bırakmak veya bot hesaplardan spam olarak kabul edilebilecek çok fazla mesaj göndermek gibi şüpheli faaliyetler tespit ettiğinde olur.

Ayrıca Instagram'ın çevrimiçi etkinliğinizi Action Block aracılığıyla kısıtlama olasılığı da vardır . Bu genellikle İşlem engellendi hatası alırsanız olur. Bu, kısa bir süre için Instagram'da doğrudan mesaj beğenemeyeceğiniz, yorum yapamayacağınız, takip edemeyeceğiniz ve hatta gönderemeyeceğiniz anlamına gelir.

6. Çözüm: Instagram önbelleğini temizleyin

Instagram uygulaması zamanla çok fazla veri biriktirecektir. Kullanıcı deneyimini hızlandırmaya yardımcı olmak için bunu yapmak üzere tasarlanmıştır. Ancak bazen bu veriler bozularak uygulama hatalarına neden olabilir ve hatta Instagram'ın doğrudan mesajlaşma özelliğini etkileyebilir.

Bu sorunu çözmek için uygulamanın önbelleğini temizlemeyi denemelisiniz.

 1. Instagram önbelleğini temizle
 2. Ayarlar'ı açın ve Depolama'yı seçin.
 3. Uygulamalar girişine dokunun. Bu sizi telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaların bir listesine götürecektir.
 4. Instagram uygulamasını seçin.
 5. Uygulamanın bilgi sayfasında Önbelleği Temizle seçeneğine dokunun.

7. Çözüm: Instagram'ı Yeniden Yükleyin

Bazen sorun, bozuk bir Instagram uygulama yüklemesinden kaynaklanıyor olabilir. Bunu düzeltmek için tek yapmanız gereken Instagram'ı yeniden yüklemek .

Bunu yapmak için Android cihazınızdaki Instagram uygulama simgesine uzun basın ve ardından kaldır seçeneğine dokunun. Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store'u açın, ardından Instagram'ı arayın ve yükleyin.

İOS cihazınızda Instagram uygulama simgesini basılı tutun, ardından uygulamayı kaldır seçeneğine ve ardından Uygulamayı sil seçeneğine dokunun. Uygulamayı silmek için Sil'e bir kez daha basın. Uygulama silindikten sonra App Store'u açın, ardından Instagram'ı arayın ve yükleyin.

Uygulamanın yeni bir sürümü yüklendikten sonra, Instagram doğrudan mesajlar özelliğinin artık çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın.

8. Çözüm: Doğrudan mesaj gönderdiğiniz kişiyi takip etmiyorsunuz

Instagram, size kimlerin doğrudan mesaj gönderebileceğini kontrol etmenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. Doğrudan mesaj göndermeye çalıştığınız kişi, yalnızca kendisini takip eden kullanıcı hesaplarından gelen mesajlara izin veriyor olabilir.

Instagram mesajları gönderdiğiniz kişiyi takip edip etmediğinizi kontrol etmeye çalışın. Takipçi değilseniz, önce onları takip edin. Takip talebiniz kabul edildikten sonra artık o kişiye Instagram doğrudan mesajları gönderebilirsiniz.

9. Çözüm: Instagram desteğiyle iletişime geçin

Instagram hesabınız, sağladığımız sorun giderme adımlarını gerçekleştirdikten sonra diğer Instagram kullanıcılarına doğrudan mesaj gönderemezse, bu konuyla ilgili olarak Instagram destek ile iletişime geçmeniz gerekir.

 1. Instagram ile iletişime geçin
 2. Cihazınızda Instagram uygulamasını başlatın.
 3. Profil fotoğrafınızı gösteren düğmeye dokunun.
 4. Yan menüyü açmak için ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan üç yatay çizgili düğmeye dokunun.
 5. Yan menüdeki Ayarlar düğmesine dokunun.
 6. Yardım sekmesine ve ardından Sorun bildir'e dokunun.
 7. Instagram uygulamasında yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde yazın ve varsa ekran görüntüsü sağlayın.
 8. Gönder düğmesine dokunun.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram'ı kullanmak ücretsiz mi?

Instagram'ı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Instagram hesabınıza, Instagram uygulamasını kullanarak veya bir web tarayıcısı kullanarak erişebilirsiniz.

Instagram bugün çalışmıyor mu?

Instagram sunucularında herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu DownDetector web sitesini kullanmaktır.

Instagram genel mesajlarım neden görünmüyor?

Bir işletme hesabınız varsa, Instagram DM bölümünüz iki bölüme ayrılmıştır. Instagram genel mesajlarınızı görmüyorsanız, bunlar Birincil sayfada olabilir.

Takip etmediğim kişilere Instagram mesajı gönderebilir miyim?

Evet, Instagram Direct'i kullandığınızda herkese mesaj gönderebilirsiniz. Sizi takip etmeyen birine mesaj gönderirseniz, bu onun gelen kutusunda istek olarak görünür. Sizi takip etmeyen ancak sizi yakın arkadaşlarına ekleyen birine mesaj gönderirseniz, mesajınız doğrudan onun gelen kutusuna gider.

Instagram'da doğrudan mesajları nasıl engelleyebilirim?

Bir kişinin size doğrudan mesaj göndermesini engellemek istiyorsanız, o kişiyle Doğrudan Mesaj görüşmenize gidin, ardından sağ üst köşedeki "i" simgesine dokunun ve kısıtla'yı seçin.

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip