Instagram Müzik Arama Çalışmıyor
Instagram Müzik Arama Çalışmıyor

Hey Millet! Takipciguvenilir.com hoş geldiniz! Bu yazıda, Instagram uygulaması, özellikle Instagram müziğinin çalışmama sorunu hakkında konuşacağız.

Instagram hikayelerini paylaşmaktan hoşlanıyorsanız, her ana uyan ve duygularınızı ifade etmenize katkıda bulunan bir film müziği seçme seçeneğine sahipsiniz. Şu anda 400 milyon kişi Instagram Stories'i günlük olarak kullanıyor. Instagram kullanıcıları, arkadaşlarına ve takipçilerine daha bağlı hissetmek için bunu kullanabilir.

Instagram Hikayelerinizdeki bir resim veya videoya çıkartma uygulamak için dokunduğunuzda bir müzik simgesi görüntülenir. Üzerine dokunarak binlerce müzikten oluşan bir kitaplık açabilirsiniz. Belirli bir şarkıyı bulmak için arama çubuğunu kullanabilir, türe, ruh haline veya popüler olana göre göz atabilir, ardından önizlemesini dinlemek için yürüt düğmesine basabilirsiniz. Hikayenize en uygun bölümü tam olarak bulmak için şarkıyı seçtikten sonra ileri ve geri sarabilirsiniz.

Genel olarak konuşursak, müzik tabanlı içerik yüklemekten hoşlananlar için Instagram Müzik özelliği, deneyimi dönüştürdü. Bu işlev sayesinde tüm videolarınız arka planda çalan uygun bir melodiye sahip olabilir.

Instagram hesabınızla ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz ve Instagram hikaye müziği özelliğinin neden çalışmadığını mı merak ediyorsunuz? Instagram hikayeleri için müzik çıkartması görünmüyor mu? Veya şarkılara göz attığınız zaman "Sonuç bulunamadı" mı diyor? Ya da belki bunun yerine Instagram Müzik Bölgemde Çalışmıyor mesajını alıyorsunuz.

Şu anda Instagram hikayenize müzik eklemenizi engelleyen sorunlar ne olursa olsun, yeni değil. Instagram kullanıcılarının çoğu bu tür bir aksaklık yaşar.

Müzikli içerik yüklemeyi sevenler için Instagram'ın Müzik işlevi oyunun kurallarını değiştirdi. Bu araç, tüm videolarınızın arka planına uygun bir melodi eklemenizi sağlar. Ancak Instagram Müzik özelliği çeşitli nedenlerle bazen çalışmayabilir.

Instagram müzik çalışmıyor sorununu nasıl çözeceğinizle ilgileniyorsanız, aşağı kaydırın ve okumaya devam edin.

Instagram Şarkı Arama Çalışmıyor

 1. Instagram Müzik Etiketini Doğrulayın
 2. Instagram Müzik Etiketinin Gösterilmediğini Doğrulayın
 3. Instagram müzik özelliğini doğru yerde aradığınızı iki kez kontrol etmelisiniz.
 4. Instagram kişisel hesabınızda Instagram müzik çıkartmasını bulmak için yapmanız gerekenler:
 5. Artı sembolünü seçin
 6. Instagram uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki (+) simgesini seçin. Ardından, Öykü'yü seçin.
 7. Fotoğrafları seçin ve Etiketler Simgesine dokunun
 8. Ardından, Instagram Hikayenizde paylaşmak istediğiniz fotoğrafları veya videoları seçin. Bundan sonra, Etiketler simgesine/simgesine tıklayın veya ekranınızda yukarı kaydırın.
 9. Müzik çubuğuna dokunun
 10. Ardından, Müzik çıkartmasına tıklayın. Müzik etiketini bulamıyorsanız arama çubuğunda arayabilirsiniz.

Hikayenize dahil etmek istediğiniz herhangi bir şarkıyı arama yaparak bulabilirsiniz. Instagram müzik özelliği gerçekten çalışmıyorsa aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz.

Eski Sürüme Sahip Instagram Uygulaması

Instagram Hesabınızın/Instagram Uygulamanızın Güncellendiğinden Emin Olun

Instagram uygulamanızın tarihi geçmiş olabilir ve bu, Instagram Müzik Sorunu yaşamanızın bir nedeni olabilir. Eski bir sürümde bir hikaye yüklerken “Müzik Ekle” seçeneği kullanılamaz. Yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Sorun, telefonunuzdaki uygulamayı uygun Play Store veya App store aracılığıyla güncelleyerek çözülebilir.

Google Play Store veya App Store'da Instagram uygulamasını arayın, açın ve Güncelle düğmesine dokunun.

Uygulamanın güncellenmesi gerekiyorsa Güncelle düğmesi mevcut olacaktır. Değilse Aç seçeneğini gösterecektir. Güncellemeden sonra uygulamayı yeniden başlatın.

Instagram'ın en son sürümüne yapılan bir güncellemenin ardından, bir Instagram videosu eklediğinizde Müzik Ekle seçeneğini görebileceksiniz. Ek olarak, daha yeni bir uygulama sürümü çıktığında Instagram Music'in düzgün çalışmasını engelleyen sorunlar giderilir.

Instagram uygulamanızın en son sürümüne sahipseniz ve hala Instagram müzik özelliğini kullanamıyorsanız sonraki çözümü deneyin.

 1. Oturumu Kapatın ve Hesaba Tekrar Giriş Yapın
 2. Oturumu Kapatın ve Instagram Hesabınıza Geri Dönün
 3. Başka bir basit temel sorun giderme, oturumu kapatıp hesabınızda tekrar oturum açmaktır.
 4. Instagram Müzik telefonunuzda çalışmıyorsa yeni bir oturum başlatmanız gerekebilir.
 5. Bu oturumdaki verileriniz ve önbellek dosyalarınız bozuk veya Instagram Müzik ile uyumsuz olabilir.

Bunu yapmak için Instagram hesabını açın. Ardından, Instagram Profiline gidin. Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye dokunun ve Ayarlar'ı seçin. Ardından, hesabınızdan çıkış yapmak için Oturumu Kapat'ı tıklayın.

Çıkış yaptıktan sonra, yeni bir oturuma başlamak için hesabınıza tekrar giriş yapın. Müzik Ekleme seçeneği şimdi görünmeli ve zaten çalışıyor olmalıdır. Endişelenmeyin, çıkış yaptığınız için verileriniz kaybolmaz. Etkinliğe normal şekilde devam edebilirsiniz, ancak bundan sonra muhtemelen profilinizde Müzik Ekle seçeneği görüntülenecektir.

Hala sorun yaşıyorsanız, bir sonraki çözüme geçebilirsiniz.

Bir VPN Kullanmayı Deneyin

VPN, ağın gizliliğini koruyan bir tüneldir. Instagram gibi uygulamalar, o bölgede hangi hizmetlerin sunulduğunu belirlemek için konumunuzu kullanır. Konumunuz veya ağ ayarlarınız nedeniyle Instagram Müzik seçeneğiniz olmayabilir. Instagram, kullanıcı tüketimine bağlı olarak hizmetler sunması bakımından diğer birçok uygulamadan farklı değildir.

Başlangıçta, ABD, Fransa, Almanya ve İsveç dahil olmak üzere yalnızca belirli birkaç ülkede mevcuttur. Instagram Müzik sonunda dünya çapındaki ulusların çoğunu içerecek şekilde genişletildi.

Yapmanız gereken tek seçenek Instagram Music'in ülkenizde erişilebilir olmasını beklemek. Başka bir seçenek de, telefonunuzun konumunu New York City gibi Instagram Müzik bulunan bir şehre ayarlamayı ve bir VPN'e bağlanmayı denemektir.

VPN'niz etkinleştirildiğinde IP adresiniz gizlenecektir. Bu, özellik kullanılamadığında Instagram Müzik özelliğini kullanmanızı sağlayacaktır.

Erişilebilir çok sayıda ücretsiz ve ücretli seçenek vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmelisiniz. En hızlı VPN alternatiflerinden bazılarını deneyerek Instagram'da keyifli zaman geçirin.

Bu sorunu çözmezse sonraki çözümü deneyin.

Instagram Hesabınızdaki Ayarları Değiştirin

Instagram'ın Profesyonel hesaplarda bulunan bazı özellikleri Özel hesaplarda bulunmayabilir. Bu, Instagram Müzik seçeneğinin profilinizde görünmemesinin nedeni olabilir. Hesap ayarlarınızı düzenleyerek Instagram Müzik düğmesine erişebilirsiniz.

Özel hesabınızı Genele çevirmek işe yaramaz. İçerik oluşturuculara yönelik araçlara erişmek için profesyonel bir Instagram hesabına geçin. Çoğu durumda, bu sorunu çözer. Hesabınızın gizliliğine çok önem veriyorsanız, özelliği kullandıktan sonra Özel hesaba geri dönün.

İşte Nasıl Yapıldığı:

 • Instagram profilinize erişmek için profilinizin resmine dokunun.
 • Menüyü açmak için ekranın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiyi bulun ve dokunun.
 • Ardından, Ayarlar'a dokunun.
 • Profesyonel hesaba geçiş yapabilmek için Hesap'a gidin ve bulana kadar aşağı kaydırın.
 • Profesyonel hesaba geç'e ve ardından Devam'a dokunun.
 • Listeden sizi en doğru tanımlayan kategoriyi seçin. ve İleri'yi seçin.
 • “Yaratıcı mısınız?” bölümünden “Yaratıcı”yı seçin. Menü. menüsüne gidin, ardından İleri'yi seçin.
 • En ilginç bulduğunuz Get Inspired hesaplarını takip edin.
 • Arkadaşlarınızı hesabınız hakkında bilgilendirmek için Hesap Kitlenizi Büyüt'ten yapabilirsiniz.
 • Kendinizi Tanıtın'a dokunarak yaratıcı olarak ilk gönderinizi ekleyebilirsiniz.
 • Profesyonel bir Instagram hesabı tarafından sunulan her işleve erişebileceksiniz. Kullanıcılar, bu kısa süreli güncelleme sayesinde daha önce erişilemeyen özelliklere artık erişebilir.

Instagram Uygulamasını iPhone veya Android Cihazınızdan Kaldırıp Yeniden Yüklemeyi Deneyin
Instagram Music'in düzgün çalışmasını engelleyebilecek bozuk dosyalar, uygulama yeniden yüklenerek kaldırılır.

Uygulamayı yeniden yüklemek, mevcut bir güncelleme varsa en son sürüme de yükselterek Instagram Müzik'e erişmenizi sağlar.

Instagram Yardım Merkezi Aracılığıyla Instagram Destek Ekibiyle İletişime Geçin

Son seçeneğiniz, sorunu çözmek için Instagram Yardım Merkezi ile iletişime geçmektir. Instagram'daki uzman destek ekibi, kullanıcılara sorunları konusunda yardımcı olur. Bu yardım, sık sorulan soruları ve olası yanıtları içerir.

Onlarla Nasıl İletişime Geçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Ekranın altındaki profil fotoğrafına dokunarak Profil sayfanıza gidin.
 2. Profil sayfasına girdikten sonra, ekranın sağ üst köşesindeki 3 yatay çizgiye dokunun.
 3. Ayarlar simgesine dokunun.
 4. Ayarlar sayfasında, Yardım'a dokunun.
 5. Ardından, Sorun Bildir'i seçin. Uygulamayla ilgili bir sorun ortaya çıktığında, kullanıcılar bunu telefonlarını sallayarak da bildirebilirler.

Sallamadan Sorun Bildir'i ve ardından Dahil Et ve Devam Et'i seçin.

Sorununuzu yazın. Sorunun görüntüsünü veya ekran görüntüsünü eklemek için yükle'yi seçin.

Sorunu açıkladıktan sonra Gönder'e basın.

Bu kadar. Umarım öyle ya da böyle size yardımcı olabilmişizdir. Bu gönderiyi okuduğunuz için teşekkürler.

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip