Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nedir? Yakın Arkadaş Listesi Ne İşe Yarar?
Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nedir? Yakın Arkadaş Listesi Ne İşe Yarar?

Sevilen uygulamalarından olan Instagram 1 milyar kullanıcıya sahiptir. Bu kadar çok sevilmesi ve kullanıcı sayısının yüksek olması ise her uygulamanın öne çıkan özelliğini kendi bünyesinde bulundurmasıdır. Bu sayede sadece bir uygulama kullanarak canlı yayın açabilirsiniz, Reels gibi 15 saniyelik videolar çekebilirsiniz, hikaye paylaşabilirsiniz. Özellikle hikaye paylaşımına özel olarak getirdiği son özellik kullanıcıların en sevdiği özellik haline gelmiştir. Bu özellik “yakın arkadaşlar” özelliğidir.

Getirilen özellikle hikayelerinizi tüm takipçilerinizin görmesi yerine takipçileriniz içinden seçip oluşturduğunuz “yakın arkadaşlar” listesindeki insanlar görecektir. Normalde paylaşılan hikayelerin çevresi kırmızı renkte olurken, yakın arkadaşlar özelliği kullanıldığında hikayenin çevresi yeşil bir renkte oluyor. Bir kullanıcı sizi yakın arkadaş listesine ekleyip hikaye paylaşınca o yeşil renkten bunu anlamış oluyorsunuz. Yakın arkadaşlara özel olan bu paylaşımlar sayesinde hikayenizi görmesini istemediğiniz kişilerden de kolaylıkla kurtulmuş oluyorsunuz.

Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hikayenizi başka kullanıcıdan saklamak için gizlilik ayarlarıyla uğraşmadan “yakın arkadaşlar” listesi oluşturabilirsiniz. Bu listeyi bir defa oluşturmanız yeterli olacaktır. Hikaye paylaşırken listeyi seçip paylaşım yapabilirsiniz. Listeyi oluşturmak için profilinize giriş yapın. Ardından sağ üst köşede bulunan üç çizgiye dokunup “yakın arkadaşlar” butonuna tıklayın. Açılan sayfada “başla” seçeneğine dokunarak takipçileriniz arasında kimi istiyorsanız bu listeye ekleyebilirsiniz.

Önerilen İçerik: Instagram Organik Takipçi Satın Al

Yakın Arkadaşlar Özelliğinin Avantajları

Bu özellik sayesinde hikaye gizlemeniz çok daha kolay olacaktır. Tek bir seferlik oluşturacağınız listeyi istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Dilerseniz listeden istemediğiniz kişileri çıkarabilir veya yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Hikaye paylaşımlarınızı sadece bu seçili kişiler görecektir. Ayrıca hikayenin etrafındaki yeşil renk sayesinde insanlar bu listede yer aldıklarını bilecekler ve daha değerli hissedeceklerdir.

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip