Snapchat Önbellek ve Arama Geçmişi Temizleme
Snapchat Önbellek ve Arama Geçmişi Temizleme

Snapchat önbelleğini nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Aramalarınız ve diğer geçici verileriniz, Snapchat uygulamasının daha hızlı çalışmasını sağlayan bu önbellek verilerine dahil edilir. Sistem, önbelleğe alınan bu verileri, Snapchat hesabınızdaki aramalarınıza ve beğenilerinize dayalı olarak size ilgili hikayeleri görüntülemek için kullanır. Bu yazıda size Snapchat önbelleğini temizlemenin birkaç yolunu göstereceğiz.

Snapchat, hem Android hem de IOS cihazına ücretsiz olarak indirilebilen bir sosyal ağ uygulamasıdır. Snapchat hesabı olan kullanıcılar resim, video ve hatta çizim alışverişinde bulunabilirler. İlk başta özel fotoğrafları değiş tokuş etmek için tasarlandı, ancak o zamandan beri, birkaçından bahsetmek gerekirse, mesajlaşma, canlı video konferans ve Bitmoji karakterleri oluşturma gibi diğer işlevleri sunmak için genişletildi. Anlık görüntüler, filtreler, efektler, metin açıklamaları ve çizimlerle zenginleştirilebilen bir anlık görüntüden veya hızlı bir videodan oluşan multimedya mesajlarıdır. Snap'ler, Snapchat'in en çok bilinen özelliğidir.

Depolama alanından tasarruf etmek ve uygulamanın daha hızlı çalışmasını sağlamak için Android uygulamasında veya IOS uygulamasında Snapchat önbellek verilerini temizleyin

Snapchat Önbellek Nasıl Temizlenir?

Snapchat uygulamasının telefonun dahili belleğinde depoladığı geçici Snapchat dosyaları, Snapchat önbelleği olarak bilinir. Bu bireysel önbellekler, uygulamanın işlevselliğini geliştirir ve internet bağlantısına bağlıyken Snapchat kullanırken performansını hızlandırır.

Snapchat önbelleğini temizlemeye neden ihtiyaç var?

Cihazınızda Depolama alanı boşaltın

Telefonun dahili depolaması, Snapchat'in kaydettiği uygulama önbelleği nedeniyle zaman zaman Snapchat önbelleği tarafından aşırı doldurulabilir, çünkü Snapchat bazen oldukça büyüyebilen uygulama önbelleğini depolar. Depolama alanınız tükenirse ve artık akıllı telefonunuza yeni uygulamalar yükleyemiyorsanız, mevcut programları kaldırarak, resimler veya videolar dahil bazı dosyaları kaldırarak veya bazı uygulamalardaki önbelleği temizleyerek ek alan boşaltmanız gerekir . depolama alanı.

Telefonunuzda yer açmak için atmanız gereken ilk adımlardan biri, Snapchat önbelleğini temizlemektir. Snapchat'in önbelleği siz onu kullandıkça büyüdüğünden, önbellek miktarı genellikle uygulamayı ne kadar süredir kullandığınıza bağlıdır.

Snapchat sorunlarını düzeltin

Uygulama size sorun veriyorsa, Snapchat önbelleklerini temizlemenin başka bir nedeni de budur . Snapchat'in donduğunu, yavaş çalıştığını veya kendi kendine kapandığını fark edebilirsiniz. Bu meydana geldiğinde, uygulamanın geçici dosyaları sorunun kaynağı olabileceğinden önbelleği silmeyi denemelisiniz. Snapchat'in önbelleğini temizlediğinizde , sorun olabilecek tüm geçici dosyalardan da kurtulmuş olursunuz.

Android uygulamasında Snapchat önbelleğini temizle

Android cihazınızda Snapchat yüklüyse, Snapchat önbelleğini temizlemek için yapmanız gerekenler burada.

Önbelleği temizle

Adım 1: Telefon Ayarlarını açın.

Adım 2: Uygulamaları açın ve Snapchat'i bulun.

Adım 3: Snapchat uygulamasını açın.

Adım 4: Depolama üzerine dokunun.

Adım 5: Önbelleği Temizle'ye dokunun.

Adım 6: Verileri Temizle'ye dokunun.

Snapchat önbelleğinde önbellek silme işlemini temizlemenin başka bir yolu da uygulamanın kendisindendir.

Adım 1: Snapchat'i açın.

Adım 2: Profilinizi tıklayın.

3. Adım: Genellikle uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta veya çizgi olan Ayarlar ve Gizlilik'e tıklayın.

Adım 4: Boş alan seçeneğini tıklayın.

Adım 5: Önbelleği temizle düğmesini tıklayın.

Adım 6: İndirmeleri temizle düğmesini tıklayın.

IOS cihazında önbelleği temizle

IOS cihazlarınızda Snapchat yüklüyse, Snapchat önbelleğini temizlemek için yapmanız gerekenler burada. Aşağıda iPhone adımı verilmiştir.

Snapchat'te önbelleği temizleme

Snapchat önbelleğini telefon ayarlarından silemezsiniz ancak bunu uygulama ayarlarından yapabilirsiniz.

Adım 1: Snapchat'i açın.

Adım 2: Profilinizi tıklayın.

3. Adım: Genellikle uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta veya çizgi olan Ayarlar ve Gizlilik'e tıklayın.

Adım 4: "Önbellek ve Hücresel Veri" bölümüne gidin.

Adım 5: Önbelleği temizle öğesine dokunun .

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat başlangıçta cinsel içerikli mesajlaşma için mi yapıldı?

İşletme, yaptığı açıklamada, Snapchat'in çok daha fazlası için kullanıldığını bilmelerine rağmen, o dönemde Snapchat'in ne olduğunu bilmediğini ve bunun yalnızca cinsel mesajlaşma için olduğuna inandığını iddia etti. 1 milyon dolarlık kaybolan bir fotoğraf uygulamasından bugün olduğu kamera şirketine dönüşmesi, şüphesiz bunu gösteriyor.

Snapchat'in bir yardım hattı var mı?

Evet Snapchat'in “Sizin İçin Buradayız” adlı bir yardım hattı vardır.

Snapchat ebeveynler tarafından izlenebilir mi?

Yeni izleme özelliğini kullanmak için hem çocuk hem de yetişkin izlemeyi kabul etmelidir. Gencin hesabına erişim izni verilen ebeveynler, gencin arkadaşlarının bir listesini görüntüleyebilir ve şüpheli etkinlikleri bildirebilir.

Snapchat'te X ne anlama geliyor?

X Çarpı işareti emojileri, büyük kırmızı X'leri sayesinde tipik olarak uyarıları, hataları ve istenmeyen durumları ifade eder. Sıklıkla Hayır sembolü olarak kullanılır. Emoji sporda beyzbolda bir "vuruşu", genel olarak kaçırılan bir şutu veya yenmek.

Snapchat'te WTM ne anlama geliyor?

WTM'nin üç anlamı, sosyal medya sitelerinde ve gayri resmi mesajlaşma konuşmalarında tutarlıdır. İster Snapchat, Instagram veya TikTok kullanıyor olun, ister sıradan bir metin sohbeti yapıyor olun, WTM, "Hareket Nedir?", "Nedir?" veya "Her ne anlama geliyorsa" anlamına gelir.

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip