TikTok Önbelleği Nasıl Temizlenir?
TikTok Önbelleği Nasıl Temizlenir?

TikTok önbelleğini nasıl temizleyeceğinizi bilmek ister misiniz? Önbelleğe alınan bu veriler, TikTok uygulamasının daha hızlı çalışmasını sağlayan diğer geçici verilerin yanı sıra aramalarınız hakkında bilgiler içerir. Önbelleğe alınan bu veriler, algoritmanın aramalarınıza ve beğenilerinize dayalı olarak alakalı videoları size göstermesine de yardımcı olur. Size göstereceğimiz TikTok'ta önbelleği temizlemenin birkaç yolu vardır.

TikTok, kullanıcıların başkaları tarafından görüntülenebilen kısa biçimli videolar oluşturmasına olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. TikTok uygulamasını diğer platformlardan farklı kılan, içerik oluşturucuların videolarına uygulayabilecekleri geniş bir müzik, filtre ve efekt kitaplığına sahip olmasıdır. Dünya çapında bir milyardan fazla aktif TikTok uygulaması kullanıcısı var ve bunların yaklaşık yüzde 45'i 18 ila 24 yaşları arasında.

TikTok Önbelleği Nasıl Silinir?

TikTok uygulaması önbellek verileri, uygulama tarafından telefonun dahili belleğinde saklanan geçici verilerdir. Bu, uygulama performansının daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.

TikTok'ta önbelleği temizlemeye neden ihtiyaç var?

 • Cihazınızda yer açın

Bazen TikTok önbelleği, telefonun dahili depolama alanını çok fazla kullanarak oldukça büyüyebilir. Sınırlı alan nedeniyle cihazınıza artık herhangi bir uygulama yükleyemiyorsanız, diğer uygulamaları kaldırarak, fotoğraflar veya videolar gibi bazı verileri silerek veya belirli uygulamalardaki önbelleği temizleyerek daha fazla depolama alanı açmanız gerekir.

TikTok'ta önbelleği temizlemek, telefonunuzdaki depolama alanını geri kazanmak için yapmanız gereken ilk şeylerden biri olmalıdır. Önbellek boyutu genellikle TikTok'u ne kadar süredir kullandığınıza bağlıdır, çünkü uygulamanın önbelleği siz onu ne kadar uzun süre kullanırsanız artacaktır.

 • TikTok sorunlarını düzeltin

TikTok önbelleğini temizlemek istemenizin bir başka nedeni de, uygulamayla ilgili sorun yaşıyorsanız. TikTok'un donabileceğini, yavaş çalışabileceğini veya kendi kendine kapanabileceğini deneyimleyebilirsiniz. Bu olduğunda, uygulamanın önbelleğini temizlemeyi denemelisiniz, çünkü bu soruna uygulama tarafından depolanan geçici dosyalar neden olabilir. TikTok önbelleğini temizlediğinizde, soruna neden olabilecek geçici dosyaları da kaldırırsınız.

TikTok Android cihazında Önbelleği Temizle

Android akıllı telefonunuzda TikTok yüklüyse önbelleğinizi temizlemek için yapmanız gerekenler var.

 1. TikTok'ta önbelleği temizleme
 2. Telefon Ayarlarını açın.
 3. Uygulamaları açın ve TikTok'u bulun.
 4. TikTok uygulamasını açın.
 5. Depolama üzerine dokunun.
 6. Önbelleği Temizle üzerine dokunun.
 7. Verileri Temizle'ye dokunun.

TikTok'ta önbelleği temizlemenin başka bir yolu da uygulamanın kendisindendir.

 1. TikTok'u açın.
 2. Profilinizi tıklayın.
 3. Genellikle uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta veya çizgi olan Ayarlar ve Gizlilik'e tıklayın.
 4. Boş alan seçeneğini tıklayın.
 5. Önbelleği temizle düğmesine tıklayın.
 6. İndirmeleri temizle düğmesine tıklayın.

TikTok iPhone'da önbelleği temizle

iPhone'unuzda TikTok yüklüyse önbelleği temizlemek için yapmanız gerekenler burada .

TikTok'ta önbelleği ve çerezleri temizleme

Telefon ayarlarından TikTok önbelleğini silemezsin ancak uygulama ayarlarından yapabilirsin.

 1. TikTok'u açın.
 2. Profilinizi tıklayın.
 3. Genellikle uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta veya çizgi olan Ayarlar ve Gizlilik'e tıklayın.
 4. “Önbellek ve Hücresel Veri” bölümüne ilerleyin.
 5. Önbelleği temizle öğesini tıklayın .
 6. Bu prosedür, TikTok'taki önbelleğinizi temizleyecektir .

Sıkça Sorulan Sorular

TikTok'ta önbelleği temizlemek taslakları siler mi?

TikTok önbelleğini silerek daha fazla depolama alanı oluşturmanın taslaklarınızı da sileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Taslaklar, oluşturduğunuz ve henüz yayınlanmamış videolardır. İyi haber şu ki, sahip olabileceğiniz hiçbir taslak videoyu silmeyecek.

TikTok önbelleğinin temizlenmesi, yalnızca arama geçmişi gibi geçici verileri ve sizin için önemli olmayan diğer verileri kaldıracaktır.

TikTok'ta önbelleği temizlemek beğenilen videoları siler mi?

Beğendiğiniz videolar zaten TikTok sunucularında kayıtlıdır, böylece uygulamayı başka bir cihaza yüklediğinizde ve hesabınıza giriş yaptığınızda aynı beğenilen videoları almaya devam edersiniz. TikTok önbelleğini kaldırmak, beğendiğiniz videoları silmez.

TikTok'ta önbelleği temizlersem videolarım silinir mi?

TikTok'ta önbelleğinizi temizlediğinizde, videolarınız silinmez. Videolarınız yalnızca onları manuel olarak silerseniz silinir.

TikTok'ta Önbelleğinizi Temizlediğinizde Ne Olur?

Uygulamadan çıkış yapma ihtimaliniz var. Sadece giriş bilgilerinizi hatırladığınızdan emin olun. Uygulamanın yüklenmesi de biraz daha uzun sürebilir.

TikTok'u mobil verilerde kullanabilir miyim?

Güçlü bir 4G veya 5G hücresel veriye sahip olduğunuz sürece TikTok'u kullanabileceksiniz. TikTok en iyi şekilde hızlı bir internet bağlantısında çalışır, bu nedenle bir Wi-Fi ağına bağlanabiliyorsanız daha iyi olur.

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip