TikTok'ta Yaş Nasıl Değiştirilir?
TikTok'ta Yaş Nasıl Değiştirilir?

Birçok kişinin sorduğu yaygın bir soru, TikTok'ta yaş değiştirmenin mümkün olup olmadığıdır. Ve eğer öyleyse, nasıl yapılır?

Kullanıcı adı ve profil resminden farklı olarak TikTok'ta yaş değiştirmek oldukça zordur. Şimdiye kadar platform, yaşınızı değiştirmek için herhangi bir doğrudan seçenek sunmuyor. Doğum tarihinizi ve diğer hesap bilgilerinizi girerken dikkatli olmanızın ana nedeni budur.

Bununla birlikte, diğer becerikli kullanıcılar bunu halletmenin bir yolunu bulmayı başardılar. TikTok'ta yaşlarını şu şekilde değiştiriyorlar:

 1. TikTok hesabınızdan çıkış yapın. Çıkış yaptıktan sonra TikTok ana sayfasına yönlendirileceksiniz. 
 2. Giriş sayfasındayken, Ben seçeneğine tıklayın ve ardından Kaydolma seçeneğini seçin.
 3. Telefon veya E-posta Kullan seçeneğini seçin.
 4. Doğum günü sayfasına yönlendirildiğinizde, tercih ettiğiniz yaşa denk gelen farklı bir doğum tarihi girin. 
 5. Telefon numarası veya e-posta yoluyla giriş yapmanız istenirse, bir TikTok hesabına kaydolmak için kullandığınız telefon numarasını veya e-posta adresini girin. 
 6. Bunu yapmak, TikTok hesabındaki yaşını güncelleyecektir.

Yukarıdaki ince ayar sizin tarafınızda işe yaramazsa, daha fazla yardım için TikTok'un müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gereken standart prosedürü uygulamanız gerekir.

TikTok'un Yardım Masası ile İletişime Geçme

TikTok, yaş veya doğum tarihi dahil olmak üzere hesap bilgilerini güncellemek isteyen kullanıcılara müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelerini tavsiye etti. Bu, TikTok'ta doğum tarihinizde değişiklik talep etmenin açık ara tek yasal yoludur. İşte o zaman yapmanız gerekenler:

 1. Cihazınızda TikTok uygulamasını açın .
 2. Uygulamanın ana ekranında Bana dokunun .
 3. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve ardından menü seçeneklerinden Sorun bildir'i seçin.
 4. Devam etmek için Hesap ve Profil'e dokunun .
 5. Bir sonraki menüde, Profili Düzenleme'ye dokunun.
 6. Diğer öğesini seçin .
 7. Ardından, Hâlâ bir sorun var'a dokunun.

Lütfen kimliğinizin herhangi bir fotoğrafını eklemenizin bu noktada TAVSİYE OLMADIĞINI unutmayın.

Sonraki bir veya iki günü bekleyin ve TikTok desteğinden bir e-posta almalısınız. TikTok hesabınızla ilişkili e-posta adresini kontrol etmeniz yeterli.

Bu e-postada, doğum gününüz için kanıt ve referans olarak devlet tarafından verilmiş bazı kimliklerin bir fotoğrafını sağlamanız istenecektir. 

TikTok'un hesap bilgilerinizi, özellikle de yeni doğum tarihinize göre yaşınızı gözden geçirip güncelleyebilmesi için gerekli belgeleri göndermeniz gerekir.

Diğer Öneriler

Her şey başarısız olursa ve gereksinimleri TikTok'un destek masasına gönderdikten sonra bile yaşınız hala değişmediyse, son seçeneğiniz TikTok'taki yaşınızı düzeltmek için doğru doğum tarihini kullanarak yeni bir hesap oluşturmaktır.

Ancak yeni bir hesap oluşturmadan önce mevcut hesabınızı sildiğinizden emin olun. TikTok'ta bir hesabı şu şekilde silebilirsiniz:

 1. TikTok uygulamasını açın , ardından Me'ye gidin .
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun .
 3. Hesabı yönet'e dokunun .
 4. Hesabı sil seçeneğini seçin .
 5. Hesabınızı platformdan kaldırmak için ekrandaki geri kalan talimatları izleyin. Hesabınız tamamen silindikten sonra devam edebilir ve diğer kimlik bilgilerini kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu kez doğum tarihinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Kullanıcıların TikTop uygulaması arayüzünde doğum tarihini güncelleyememelerinin ana nedeni, reşit olmayanların platforma ve yalnızca yetişkin kullanıcılara yönelik özelliklere erişmesini engellemektir.

TikTok'ta yaşınızı değiştirmenin mümkün olup olmadığını ve bunu nasıl yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman bu gönderi size yardımcı olabilir. TikTok'ta yaşı nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

TikTok nedir?

TikTok, son pandeminin ortasında küresel üne kavuşan çevrimiçi platformlar arasında yer alıyor. 

Yeni başlayanlar için TikTok, kayıtlı kullanıcıların kendin yap çalışmaları, komik hareketler, cankurtaran tüyoları, dans klipleri, filtreler, müzik parçacıkları ve diğer çeşitli kısa klipler dahil olmak üzere çeşitli türde videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal uygulamadır. Uygulama dışından kaydedilen daha uzun videolar da TikTok'a yüklenebilir.

TikTok'u kullanmaya başlamak için bir hesap açmanız gerekecek. Bunu bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde yapabilirsiniz. 

TikTok Hesabı Oluşturma

TikTok'un gerçekte nasıl çalıştığını öğrenmekle ilgileniyorsanız, yapmanız gereken ilk şey yeni bir TikTok hesabı oluşturmaktır.

Bir TikTok hesabına kaydolmak için telefon numaranızı, e-posta adresinizi, Facebook, Google, Instagram, Twitter veya Apple hesabınızı kullanabilirsiniz.

Bir telefon numarasıyla bir Android veya iOS cihazında TikTok'a kaydolmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. TikTok uygulamasını (Play Store veya App Store aracılığıyla) mobil cihazınıza indirip yükleyin.
 2. Uygulamayı yükledikten sonra açın.
 3. TikTok'un ana ekranında, ardından Bana gidin.
 4. Tercih ettiğiniz kayıt yöntemini seçin (örneğin, Telefon veya e-posta kullan).
 5. Bir sonraki ekranda doğum tarihinizi girin.
 6. Ardından, telefon numaranızı girin ve Kod gönder'e dokunun.
 7. Girdiğiniz telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderilecektir.

TikTok hesap kaydınızı tamamlamak için bu kodu girmeniz gerekecek.

Doğru kodu girdikten sonra hesabınız oluşturulacaktır. O zamana kadar, diğer videoları izlemeye, kendi videolarınızı oluşturmaya ve TikTok'ta paylaşmaya hazır olmalısınız. TikTok'ta beğendiğiniz diğer kişileri de takip edebilirsiniz.

Önemli Not:

E-posta adresiniz ve sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla bir TikTok hesabı oluşturmanın adımları farklılık gösterse de takip etmesi çok kolaydır. Bazı sorunlarla karşılaşmamak için doğru hesap kimlik bilgilerini girdiğinizden emin olun.

Bu yardımcı olur umarım!

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip