Twitter Dünya Gündemi Nedir?
Twitter Dünya Gündemi Nedir?

Twitter’da TT olmak diye bir söylem vardır. Bu TT kelimesi Trend Topic kavramının kısaltılmış halidir. Bu ise gündem olmak anlamına gelir. Twitter’da da belirli başlı konular gündem olmak yerine her an değişen konular gündem olur. Tüm gün aynı konular gündem olmadığı gibi bazen sadece bir konu da günlerce gündemde kalabiliyor. Bunun belirleyicisi ise tamamen kullanıcılar oluyor.

O konuyla ilgili ne kadar çok tweet etkileşimi olursa konu o kadar uzun süre gündemde kalıyor ve gündem listesinde de başa geliyor. İlk önce bulunduğunuz ülkede gündem oluyor ve artık belirli bir tweet sayısından ve etkileşim hızından dolayı dünya gündemi listesinde yer almaya başlıyor. Dünya gündeminde ise aynı bu şekilde her ülkeden en çok konuşulan konuların listesi yer alıyor. Bu sayede bu gündem seçeneğine tıklayarak diğer ülkelerde hangi konuların gündemde olduğunu görebilirsiniz.

Twitter Dünya Gündemine Nasıl Bakılır?

Twitter uygulaması üzerinden dünya gündemine bakmak isterseniz ilk olarak profilinize girmeniz gerekmektedir. Profilinize girdikten sonra “ayarlar ve gizlilik”  seçeneğine tıklayın. Açılan menüde “içerik tercileri” kısmına bakmalısınız.  Önünüze gelecek ekran sayfasında “keşfet” sekmesinin altında “gündemler”  seçeneği bulunacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra “senin için gündemler” yazılı yere tıklayın ve bu özelliği aktifleştirin. Bu sayede dilerseniz konum değiştirerek veya konu değiştirerek dilediğiniz gündemleri görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Twitter Türk Takipçi

Twitter Web Sitesinde Dünya Gündemine Nasıl Bakılır?

Eğer Twitter’ı uygulama üzerinden kullanmıyorsanız ve gündem ayarlarınızı yapmak istiyorsanız hesabınıza web sitesi üzerinden giriş yapın. Bu adım sonrasında ise sol tarafta bulunan “keşfet” butonuna tıklayın. Ardından ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar seçeneğine tıklayarak “senin için gündemler” seçeneğindeki mavi tiki kaldırın. Bu sayede kişiselleşmiş gündem yerine dünya gündemini görebilirsiniz.

Takipçi

Takipçi satın al, türk takipçi, güvenilir takipçi satın al, ucuz takipçi satın al, gerçek takipçi satın al, yabancı takipçi satın al, aktif takipçi satın al, organik takipçi satın al!

Beğeni

Beğeni satın al, türk beğeni, güvenilir beğeni satın al, ucuz beğeni satın al, gerçek beğeni satın al, yabancı beğeni satın al, aktif beğeni satın al, organik beğeni satın al!

Etkileşim

Etkileşim artırmanız için düzenlenmiş görüntülenme, yorum, tıklanma, profil ziyareti, dinlenme ve gösterim araçlarıyla yükselişe geçin!

Sipariş Takip